No products in the cart.
14K Yellow Gold Necklace with Graduated Greek Meander Motif Links
$3,198.99
Description
Delicate meander motif links in a lovely graduated style showcase the alluring design of this necklace. Made of 14K yellow gold and secured with box clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 17” | 15.4 grams |
Additional information
| Weight | 15.4 lbs |
|---|---|
| Size | 17 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 15.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99





