No products in the cart.
14K Yellow Gold Necklace with Dangling Stars
$464.99
Description
This beautiful 14K yellow gold necklace features a happy collection of twinkling, polished stars. Necklace is 18 inches long, 0.6mm wide, and closes with a spring ring clasp. Star elements measure 4.3mm.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 1.9 grams |
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |










