No products in the cart.
14k Yellow Gold Necklace with a Polished Cross Design
$423.99
Description
The polished style of the horizontal cross highlights the simple but strong symbolic message of this beautiful necklace. Designed in beautiful 14k yellow gold and measures 18 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 1.8 grams |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99











