No products in the cart.
14K Yellow Gold Mini Diamond O Initial Pendant Necklace
$694.99
Description
Celebrate individuality with this 14K yellow gold mini diamond O initial pendant. Adorned with sparkling round diamonds, this dainty yet elegant piece adds a personal touch to any look. Perfect for everyday wear or as a thoughtful gift, it comes with an 18 inches chain and a secure spring ring clasp for lasting beauty and comfort.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Link |
| Minimum Weight : | 0.05 |
| Shape : | round-shape |
| Color : | I-J |
| Clarity : | I1-I2 |
| Setting Type : | Prong |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 1.5 grams |
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Setting Type | Prong |
| Shape | Round Diamond |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Prong Diamond |
| Surface Marking | Prong |
| Color | I |
| Approximate Weight | 1.5 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99









