No products in the cart.
14K Yellow Gold Mariner Link Button Earrings
$143.99
Description
These Mariner Link Button earrings are a beautiful addition. Complete your classic look. Great for pairing alongside others or wearing independently. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a push back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 7.10 mm |
| Length : | 5.50 mm |
Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.25 in |
| Approximate Weight | 0.6 gram(s) |







