No products in the cart.
14k Yellow Gold Love knot Hoops
$647.99
Description
These Love knot hoop earrings are the perfect classic & stylish design. These will definitely add a bit of uniqueness to your collection. Beautifully etched crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a snap back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 12.70 mm |
| Length : | 12.70 mm |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.50 in |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |



