No products in the cart.
new
14K Yellow Gold Lite Oval Snake Chain Bracelet (6.50 mm)
$1,993.99
Description
Crafted in 14K yellow gold, this lite oval snake chain bracelet features a smooth 6.5mm width with a flexible, rounded design that drapes beautifully. Its sleek and modern look makes it ideal for both standalone wears finished with a secure lobster clasp and available in length measuring 8 1/4 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.50 mm |
| Chain Type : | Snake |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.25 | 8.8 grams |
Additional information
| Weight | 8.8 lbs |
|---|---|
| Size | 8.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Toggle, |
| Width | 6.50 mm |
| Chain Type | Snake |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 8.8 gram(s) |














