No products in the cart.
14K Yellow Gold Lite Cuban ID Bracelet (6.00 mm)
$2,278.99
Description
Classic with a personalized touch, this 14K yellow gold 6.00 mm lite Cuban ID bracelet offers bold style in a lighter, comfortable design. Measuring 8 inches in length, it features solid Cuban links paired with a sleek engravable ID plate perfect for names, initials, or meaningful dates. Ideal for everyday wear or gifting, this bracelet balances strength, shine, and sentiment. Finished with a secure box clasp for a confident fit.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 6.00 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8 | 10.2 grams |
Additional information
| Weight | 10.2 lbs |
|---|---|
| Size | 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Link, |
| Width | 6.00 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 10.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
















