No products in the cart.
14k Yellow Gold Lite Anchor Chain (3.00 mm)
$1,162.99 – $1,396.99Price range: $1,162.99 through $1,396.99
Description
14k Yellow Gold 3mm Polished Lite Anchor Chain with Lobster Clasp. Available in 18 inches, 20 inches, 22 inches and 24 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Anchor |
Additional information
| Weight | 4.7 lbs |
|---|---|
| Size | 20 22 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 3.00 mm |
| Chain Type | Anchor |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99





















