No products in the cart.
14k Yellow Gold Light Weight Wheat Bracelet (3.20 mm)
$809.99
Description
This lightweight wheat chain bracelet comes in 14k yellow gold and has a width of 3.3 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 3.20 mm |
| Chain Type : | Wheat |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 3.6 grams |
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Wheat |
| Width | 0.13 in |
| Chain Type | Wheat |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99

















