No products in the cart.
14k Yellow Gold Lariat Bracelet with Polished Curved Bar
$622.99
Description
Showcasing a polished curved bar with round ends, this chain bracelet is positively charming. Made of 14k yellow gold, this comes with an adjustable lariat drawstring closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Draw String Clasp |
| Chain Type : | Adjustable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 9.25” | 2.8 grams |
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Size | 9.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Adjustable |
| Clasp | Draw String Clasp |
| Approximate Weight | 2.8 gram(s) |
Related products
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99

















