No products in the cart.
14k Yellow Gold Large Omega C Hoops
$1,175.99
Description
These Large Omega C-Hoops earrings are the perfect elegant design. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a omega back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 5.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Omega Back |
| Width : | 25.10 mm |
| Length : | 24.20 mm |
Additional information
| Weight | 5.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 0.99 in |
| Backing | Omega Back |
| Length | 0.95 in |
| Approximate Weight | 5.1 gram(s) |



