No products in the cart.
14K Yellow Gold Interlocking Drop Hoop Earrings
$459.99
Description
These Interlocking Drop earring are the perfect balance of elegant & timeless. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a push back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 14.00 mm |
| Length : | 30.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Drop&44;Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |







