No products in the cart.
new
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
$631.99
Description
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K yellow gold hoop earrings. Post earrings measure 5x20mm and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.7 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 4.90 mm |
| Length : | 20.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.20 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.79 in |
| Approximate Weight | 2.7 gram(s) |




