No products in the cart.
14k Yellow Gold High Polish Mariner Link Bracelet (13.80 mm)
$2,759.99
Description
This Mariner Link bracelet beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a spring clasp. Measuring 13.80 mm width & available in 7 inches length.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Width : | 13.80 mm |
| Chain Type : | Mariner |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 12 grams |
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Size | 7, 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Mariner, |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Mariner |
| Approximate Weight | 12 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99













