No products in the cart.
14K Yellow Gold Fine Paperclip Anklet (1.5mm)
$266.99
Description
The delicate sophistication of 14K yellow gold meets the modern simplicity of paperclip anklet. Anklet has 1.5mm wide links and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.50 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 10” | 1.1 grams |
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Size | 10 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.06 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |







