No products in the cart.
14k Yellow Gold Fancy Greek Key Motif Bracelet (6.35 mm)
$1,370.99
Description
Intricately crafted with a classic meander style link design, this 14k yellow gold bracelet is truly beautiful. Secured with a box clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 6.35 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 6.6 grams |
Additional information
| Weight | 6.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Greek Key |
| Width | 0.25 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 6.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99

















