No products in the cart.
14k Yellow Gold Drop Leaf Earrings
$1,025.99
Description
These Drop Leaf earrings are the perfect elegant & stylish design. These will definitely add a bit of uniqueness to your collection. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & push back clasp.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 14.40 mm |
| Length : | 53.30 mm |
Additional information
| Weight | 4.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 0.26 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.40 in |
| Approximate Weight | 4.3 gram(s) |


