No products in the cart.
14K Yellow Gold Diamond Cut Rope Chain
$808.99
Description
Elevate your style with this stunning 14K yellow gold diamond cut rope chain. The intricate design catches the light beautifully, adding a touch of brilliance to any outfit. Perfect for layering or wearing alone, this 18 inches chain is a timeless statement of elegance and luxury.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Rope |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.8 grams |
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Rope |
| Approximate Weight | 2.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99











