No products in the cart.
14K Yellow Gold Diamond Cut Etched Pattern Hoop Earrings
$118.99
Description
Stunning 14K yellow gold diamond-cut hoop earrings featuring an intricate etched pattern and polished finish. The detailed diamond-cut texture catches the light beautifully, adding sparkle and sophistication—perfect for elevating both everyday and evening looks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.5 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops, |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Approximate Weight | 0.5 gram(s) |

