No products in the cart.
14k Yellow Gold Diamante Paperclip Chain Bracelet (4.00 mm)
$1,022.99
Description
Elegant 14k yellow gold bracelet with a 4mm paperclip chain design and a lobster clasp for secure fastening. Bracelet is 7 1/4 inches long.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.00 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25 | 4.5 grams |
Additional information
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 4.5 gram(s) |
Related products
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99


















