No products in the cart.
14K Yellow Gold Dangling Spike Drop Hoop Earrings
$501.99
Description
These Dangling Spike Drop Hoop earrings are a beautiful addition. Can be that elegant & edgy combination you are looking for. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a endless hoop closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Endless Hoop |
| Width : | 4.60 mm |
| Length : | 20.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Endless Hoop |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |




