No products in the cart.
14k Yellow Gold Dangle Cross Earrings
$387.99
Description
Elegant fashion meets a classic symbol of faith in these versatile, beautiful 14k yellow gold earrings. Earrings hang from long Euro wires.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | French Wire |
| Width : | 10.60 mm |
| Length : | 51.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Dangling |
| Width | 0.38 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 1.50 in |
| Approximate Weight | 1.6 gram(s) |







