No products in the cart.
14k Yellow Gold Cubic Zirconia Accented Curve Ended Toe Ring
$203.99
Description
Round cubic zirconia accents highlight the delightfully curved ends of this toe ring. Designed in 14k yellow gold.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.05 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Setting Type : | Bezel |
| Lab Created : | yes |
| Shape : | round-shape |
| Stone Creation Method : | simulated |
| Stone Treatment Method : | Not-treated |
Additional information
| Weight | 1.05 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Setting Type | Bezel |
| Shape | Round (Cubic Zirconia) |
| Stone Creation Method | Simulated (Cubic Zirconia) |
| Stone Treatment Method | Not Treated (Cubic Zirconia) |
| Approximate Weight | 1.05 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99










