No products in the cart.
14k Yellow Gold Crossover Hoops
$331.99
Description
These Crossover hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will definitely add a bit of uniqueness to your collection. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a push back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.5 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 15.30 mm |
| Length : | 14.80 mm |
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 0.60 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.58 in |
| Approximate Weight | 1.5 gram(s) |



