No products in the cart.
14k Yellow Gold Comfort Fit Wedding Band (6.00 mm)
$466.99 – $565.99Price range: $466.99 through $565.99
Description
Traditional symbolism meets modern comfort and practicality in this elegant 14k yellow gold wedding band. Band is 6mm wide and is available in ring sizes 6 to 12.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 6.00 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 6 | 2.3 grams |
| 7 | 2.3 grams |
| 8 | 2.3 grams |
| 9 | 2.3 grams |
| 10 | 2.3 grams |
| 11 | 2.3 grams |
| 12 | 2.3 grams |
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Size | 10, 11, 12, 6, 7, 8, 9 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Related products
14k White Gold Common Prong Round Diamond Eternity Ring
$3,673.99 – $4,339.99Price range: $3,673.99 through $4,339.99








