No products in the cart.
14K Yellow Gold Cat Head Earrings
$253.99
Description
Wear the likeness of your favorite feline friend always when you adorn these sweet, shiny 14K yellow gold earrings. Post earrings measure 9.5×7.7mm and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 7.70 mm |
| Length : | 9.50 mm |
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.30 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.37 in |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |



