No products in the cart.
14k Yellow Gold Cable Chain Style Bracelet (6.35 mm)
$891.99
Description
Showcasing polished oval links forming a cable chain this bracelet exudes simple elegance. Available in size 7 1/2 inches this 14k yellow gold beauty comes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.35 mm |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5” | 3.8 grams |
Additional information
| Weight | 3.8 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Link |
| Width | 0.25 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
















