No products in the cart.
14k Yellow Gold Byzantine Link Shiny Bracelet (6.00 mm)
$1,054.99
Description
An impeccably designed Byzantine chain bracelet made of 14k yellow tone gold. Beautifully polished, this piece measures 7 1/4 inches and comes with a lobster closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.00 mm |
| Chain Type : | Byzantine |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 4.9 grams |
Additional information
| Weight | 4.9 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Width | 0.24 in |
| Chain Type | Byzantine |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.9 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99
















