No products in the cart.
14k Yellow Gold Braided Herringbone Bracelet (3.20 mm)
$413.99
Description
This Braided Herringbone bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. Measuring 7 inches in length.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 3.20 mm |
| Chain Type : | Herringbone |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 1.8 grams |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Herringbone, |
| Chain Type | Herringbone |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Herringbone |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99















