No products in the cart.
14k Yellow Gold Bracelet with Long Double Oval Links (8.20 mm)
$1,045.99
Description
This stunning bracelet features pairs of long, gold links that interlock with small, more delicate gold links. Bracelet is 7 1/2 inches long (no extender), 8.2 millimeters wide, and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 8.20 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5” | 4.6 grams |
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.32 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99









