No products in the cart.
14k Yellow Gold Blue Evil Eye Bracelet (1.00 mm)
$291.99
Description
This beautiful 14k yellow gold Blue Evil Eye bracelet comes in a high polish finish & closes with a spring clasp. This piece is hand crafted & sits effortlessly between a glimmering rolo chain. With a touch of protection & a touch of style this piece is sure to stand out. Measuring 7 inches in length.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Width : | 1.00 mm |
| Chain Type : | Rolo |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 1.2 grams |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Rolo |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Rolo |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99










