No products in the cart.
14K Yellow Gold Blue And White Topaz Dancing Drop Necklace
$846.99
Description
Crafted in solid 14K yellow gold, this elegant Dancing Drop necklace showcases shimmering blue and white topaz gemstones that sway beautifully with every movement. The 18 inches chain features adjustable rings at 16 inches and 17 inches for a perfect fit and is secured with a durable spring ring clasp. A graceful statement piece that blends vibrant color with timeless design.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Bead |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.5 grams |
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Bead |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Bead |
| Approximate Weight | 2.5 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99








