No products in the cart.
14K Yellow Gold Black Pyramid Art Deco Open Cuff Bangle (6.00 mm)
$2,650.99
Description
Add a bold, architectural flair to any outfit with the 14K Yellow Gold Black Pyramid Art Deco Open Cuff Bangle. This striking piece showcases polished yellow gold adorned with dramatic black onyx pyramid end accents and sparkling 0.14 cttw diamonds, elegantly merging vintage Art Deco geometry with a contemporary edge.
Product Details:
| Approximate Weight : | 10.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 6.00 mm |
| Clarity : | I1-I2 |
| Color : | I-J |
| Minimum Weight : | 0.14 |
| Setting Type : | Prong |
| Shape : | round-shape |
Additional information
| Weight | 10.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cuff,Fancy, |
| Setting Type | Prong |
| Width | 6.00 mm |
| Shape | Round Diamond |
| Surface Marking | Prong |
| Color | I |
| Approximate Weight | 10.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99







