No products in the cart.
14k Yellow Gold Ball Earrings with Crystal Cut Texture(5mm)
$123.99
Description
A delicate, intriguing texture adorns a classic pair of 14k yellow gold post ball earrings. Post earrings are 5mm in diameter and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 5.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.20 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.20 in |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |








