No products in the cart.
14k Yellow Gold Arc Link Necklace with White Pearls
$604.99
Description
Lovely arcs of polished 14k yellow gold join classic, beautiful white pearls into a timeless yet modern necklace. Necklace is 17 inches long and closes with a spring ring clasp. Pearls each measure 6 to 6.5mm.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Pearl Size : | 6.0-6.5mm |
| Pearl Type : | freshwater-cultured |
| Shape : | round-shape |
Additional information
| Size | 17 |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Shape | Round (Pearl) |
| Clasp | Spring Ring |
| Pearl Size | 6.0-6.5mm |
| Pearl Type | Freshwater |



