No products in the cart.
14k Yellow Gold Adjustable Box Chain (0.85 mm)
$752.99 – $972.99Price range: $752.99 through $972.99
Description
Crafted in 14k yellow gold, this adjustable box chain measures a width of 0.85 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and 30 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 0.85 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Box |
Additional information
| Weight | 3.3 lbs |
|---|---|
| Size | 22 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Box, |
| Width | 0.85 mm |
| Chain Type | Box |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.3 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99






















