No products in the cart.
14k Yellow Gold 7 inch Figaro Chain Bracelet with Heart (4.50 mm)
$617.99
Description
A classic figaro chain bracelet is paired with a stunning open heart to create this truly unique and heartfelt 14k yellow gold bracelet. Bracelet is 7 inches long and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.50 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 2.1 grams |
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Figaro |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99

















