No products in the cart.
14k Yellow Gold 7 3/4 inch Beaded Oval Chain Bracelet (7.20 mm)
$1,453.99
Description
Stunning long oval links of breathtaking 14k yellow gold are embellished with shiny gold beads on this uniquely bold bracelet. Bracelet is 7 3/4 inches long.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 7.20 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.75” | 6.4 grams |
Additional information
| Weight | 6.4 lbs |
|---|---|
| Size | 7.75 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Approximate Weight | 6.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99















