No products in the cart.
14k Yellow Gold 7 1/2 inch Jax Chain Bracelet (5.00 mm)
$2,178.99
Description
This eye-catching and extravagant bracelet features rounded and polished links of 14k yellow gold jax chain. Bracelet is 7 1/2 inches long, 5.0mm wide, and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster |
| Width : | 5.00 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5” | 9.75 grams |
Additional information
| Weight | 9.75 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.20 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster |
| Approximate Weight | 9.75 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99














