No products in the cart.
14k White Gold Twisted Freeform Hoop Earrings
$350.99
Description
A beautiful pair of hoop earrings with an artfully twisted look. Designed in shiny 14k white gold, these come with snap style backings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.4 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 16.00 mm |
| Length : | 31.75 mm |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Drop&44;Hoops |
| Width | 0.63 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.25 in |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |





