No products in the cart.
14k White Gold Trilogy Diamond Bangle (5.40 mm)
$3,533.99
Description
This Trilogy Diamond bangle is a unique addition to complete that certain style. Sleek & beautiful an ideal piece for every day. Crafted in 14k white gold with a high polish finish.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 5.40 mm |
| Minimum Weight : | 0.29 |
| Shape : | round-shape |
| Color : | J-K |
| Clarity : | I2-I3 |
| Setting Type : | Prong |
Additional information
| Size | 7 |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Setting Type | Prong |
| Shape | Round Diamond |
| Average Color | J Diamond |
| Average Clarity | I2 Diamond |
| Surface Marking | Prong |
| Color | J |
Related products
14k White Gold Thin Motif Round Omega Necklace
$1,029.99 – $1,097.99Price range: $1,029.99 through $1,097.99



