No products in the cart.
14k White Gold Rolo Chain Bracelet with Puffed Heart Stations (3.30 mm)
$861.99
Description
Polished puffed heart stations highlight the beauty of this superb rolo chain fashion bracelet. Crafted in 14k white gold, this 7 inches treasure is secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 3.30 mm |
| Chain Type : | Rolo |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 3.7 grams |
Additional information
| Weight | 3.7 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Width | 0.13 in |
| Chain Type | Rolo |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99






















