No products in the cart.
14k White Gold Rolo Bracelet (2.50 mm)
$314.99
Description
This rolo bracelet comes in 14k white gold and has a width of 2.3 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 2.50 mm |
| Chain Type : | Rolo |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 1.4 grams |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Rolo |
| Width | 0.09 in |
| Chain Type | Rolo |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99















