No products in the cart.
14k White Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
$314.99
Description
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish. Made of 14k white gold and secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 7.30 mm |
| Length : | 8.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Heart |
| Width | 0.31 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.29 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |


