No products in the cart.
14k White Gold Pendant Chain with Textured Links (2.90 mm)
$879.99
Description
This fancy pendant chain crafted in 14k white gold and measures a width of 2.90 millimeters. The chain is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 2.90 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Pendant, |
| Width | 2.90 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.6 gram(s) |
Related products
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99






















