No products in the cart.
14k White Gold French Cable Chain Bracelet (2.50 mm)
$1,024.99
Description
This french cable chain bracelet comes in 14k white gold and has a width of 2.5 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 2.50 mm |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25 | 4.6 grams |
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 4.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99


















