No products in the cart.
14K White Gold Endless Hoop Earrings
$95.99
Description
Sleek 14K white gold endless hoop earrings measuring 1×13.4 mm. Featuring a seamless circular design with a polished finish, these lightweight hoops offer understated elegance and everyday comfort, perfect for timeless, minimalist style.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 1.00 mm |
| Diameter : | 13.40 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 1.00 mm |
| Backing | Snap Lock |
| Diameter | 13.40 mm |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |







