No products in the cart.
14K White Gold Claddagh Symbol Hoop Earrings
$478.99
Description
These lovely earrings combine heartfelt Claddagh symbols with the radiant polish of 14K white gold. Earrings are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.1 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 6.35 mm |
| Length : | 22.35 mm |
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.88 in |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |







