No products in the cart.
14k White Gold Adjustable Snake Chain (0.80 mm)
$856.99
Description
Crafted in 14k white gold, this adjustable snake chain measures a width of 0.80 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 0.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Snake |
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Snake, |
| Width | 0.80 mm |
| Chain Type | Snake |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99























